60 lat ZESPOŁU SZKÓŁ TERENÓW ZIELENI

Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil
które pozostają w naszej pamięci na zawsze...

Jubileusz 60-lecia Szkoły za nami

Uroczystość Jubileuszowa 60-lecia Zespołu Szkół Terenów Zieleni im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie rozpoczęła się 20 października 2012 r. o godz. 9.00 uroczystą Mszą św. w Kolegiacie Radzymińskiej, w której uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, wyższych uczelni, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, poczty sztandarowe, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie ZSTZ, rodzina patrona szkoły i absolwenci, którzy z różnych zakątków Polski przyjechali specjalnie do Radzymina na tę uroczystość. Mszę św. celebrował absolwent Technikum Terenów Zieleni - ks. Robert Kalisiak.

Z kościoła do Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości, wszyscy uczestnicy uroczyście przemaszerowali przez miasto przy dźwiękach werbli. Goście zostali przywitani przez panią wicedyrektor Magdalenę Metelską, która wraz z panem Grzegorzem Rudnikiem prowadziła spotkanie po latach. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła pani dyrektor Bożenna Bońska, która w swoim wystąpieniu przybliżyła, między innymi, wydarzenia i fakty z kart historii Szkoły. Przez lata Szkoła przechodziła reformy, przybywało jej kierunków kształcenia, zmieniali się dyrektorzy, nauczyciele. Mimo burzliwej historii Szkoła funkcjonuje, prężnie się rozwija i mogła obchodzić swoje święto. Głos zabrali również przedstawiciele władz powiatowych, miejskich oraz wielu reprezentantów szkół wyższych i organizacji związanych ze Szkołą, poprzednia pani dyrektor Zofia Ponikowska, emerytowani nauczyciele i oczywiście absolwenci, którzy licznie przybyli na to spotkanie.

Część oficjalna dobiegła końca i goście prosto z ROKiS udali się do Szkoły, aby móc oglądać zdjęcia, kroniki będące skarbnicą wiedzy na temat szkolnego życia, historyczne pamiątki i dokumenty sięgające dawnych lat. Wspomnieniom nie było końca przy filiżance kawy i poczęstunku przygotowanym przez nauczycieli i uczniów kształcących się w klasach gastronomicznych.

Jubileusz Szkoły jest okazją do wspomnień, które, choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Każdy jubileusz to swoiste spotkanie w czasie. Wszyscy jesteśmy częścią Szkoły i odwrotnie - Szkoła jest cząstką nas. Żyje w sercu i pamięci.

W tak ważnym dla nas dniu spotkaliśmy się z licznymi wyrazami sympatii. Były to życzenia, gratulacje, kwiaty, upominki. Zadowoleni goście, szczęśliwe uśmiechy na twarzach nauczycieli, wychowawców i absolwentów na długo pozostaną w pamięci.

To wielkie szkolne wydarzenie – Jubileusz 60-lecia jeszcze przez długi czas z pewnością będzie okazją do miłych wspomnień. Mamy nadzieję, że Zespół Szkół Terenów Zieleni im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie dalej będzie tak prężnie funkcjonował, edukując kolejne pokolenia młodzieży.

Zapraszamy do Galerii w celu obejrzenia zdjęć z uroczystości.