Wycieczka klas 2i5 i 3ai


Wróciliśmy do szkoły po długich miesiącach zdalnej nauki.

W piątek 18 czerwca klasy 2i5 i 3ai z wychowawczyniami: Anetą Lubieniecką i Bożeną Szafrańską-Kassyk oraz Panią Dyrektor Małgorzatą Zwolską, w ramach integracji i potrzeby spędzenia razem czasu, wybrały się na wycieczkę do Torunia. W tym dniu zapowiadano upał i tak też było ale w klimatyzowanym autokarze było całkiem przyjemnie i chłodno.

Naszą przygodę zaczęliśmy od zwiedzania miasta. Pani przewodnik ciekawie i z ikrą opowiadała o historii, zabytkach, zwyczajach i tradycjach miasta. Obowiązkowo udaliśmy się na lody „U Lenkiewicza”.

Punktem programu była również wizyta w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika sławnego polskiego podróżnika i  autora programów telewizyjnych min: „Pieprz i wanilia” . Wystawa powstała dzięki pasji podróżniczej i kolekcjonerskiej dwójki wielkich, polskich globtroterów – Elżbiety Dzikowskiej i Tony’ego Halika a zbiory muzealne są wciąż wzbogacane.

Ostatnim punktem programu naszej wycieczki było poznanie historii toruńskiego piernika, poznaliśmy tajną recepturę ciasta a także sami wypiekaliśmy pierniki o różnych kształtach.

Na koniec zrobiliśmy piernikowe zakupy i udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Oprac.: Aneta Lubieniecka